Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Otwarcie Konsulatu Honorowego Szwecji w Katowicach

  • 9.06.2016, 15:40 (aktualizacja 10.06.2016 12:57)
Otwarcie Konsulatu Honorowego Szwecji w Katowicach
6 czerwca 2016 roku, w dniu Święta Narodowego Szwecji, w Katowicach rozpocznie swoją działalność Honorowy Konsulat Szwecji. Siedziba Konsulatu znajdować się będzie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, ul. Rolna 43. Konsulem Honorowym Szwecji w Katowicach będzie Arkadiusz Hołda – założyciel i kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej, pomysłodawca i właściciel stacji telewizyjnej TV Silesia, innowacyjny przedsiębiorca, zaangażowany w zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, od lat zafascynowany Szwecją. Konsulat Honorowy Szwecji w Katowicach pozwoli umocnić współpracę pomiędzy Polską a Szwecją, w szczególności jeśli chodzi o wymianę handlową i innowacje.

Dnia 6 czerwca 2016 r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach Ambasador Szwecji Inga Eriksson Fogh dokona uroczystego otwarcia Konsulatu Honorowego Szwecji. Konsulat Honorowy w Katowicach to czwarta po Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu tego rodzaju placówka w Polsce. Honorowym konsulem Szwecji mianowany zostanie Arkadiusz Hołda.

Tekst: http://www.swedenabroad.com

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe