Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Inauguracja Konsulatu Honorowego Republiki Mołdawii w Katowicach i Opolu

  • 4.07.2016, 12:11
  • PJ
Inauguracja Konsulatu Honorowego Republiki Mołdawii w Katowicach i Opolu
W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się inauguracja Konsulatu Honorowego Republiki Mołdawii w Katowicach i Opolu.

Ambasador Bodrug przekazał pakiet konsularny Jackowi Stefaniakowi, konsulowi honorowemu Republiki Mołdawii w Katowicach i Opolu.

Nowy konsul honorowy jest politologiem, współwłaścicielem Regionalnej Telewizji TVT.

Gratulacje i życzenia konsul honorowy Republiki Mołdawii w Katowicach i Opolu odebrał też m.in. od wojewody opolskiego Adriana Czubaka, prezydenta Katowic Marcina Krupy i przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, samorządowców, służb mundurowych i organizacji gospodarczych i kulturalnych obu województw.

W Polsce do tej pory działały cztery Konsulaty Honorowe Republiki Mołdawii – w Łodzi, Białymstoku, Toruniu i Elblągu. Konsulat Honorowy w Katowicach i Opolu jest piątą tego typu placówką w kraju. Otwieranie kolejnych placówek ma związek z faktem, że od kwietnia 2014 r. roku obywatele Mołdawii posiadający paszporty biometryczne mogą podróżować bez wiz do Polski i wszystkich krajów strefy Schengen.

PJ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe