Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

7 miejsc, gdzie warto spędzić wakacje

  • 21.03.2017, 08:49
7 miejsc, gdzie warto spędzić wakacje
Wielu Polaków ma spory problem z wybraniem miejsca idealnego na wakacje. Dzieje się tak dlatego, że każdy ma dosyć duże oczekiwania w stosunku do miejsca, w którym będzie musiał spędzić swój długo wyczekiwany urlop. Niestety każdy dorosły czynny zawodowo mieszkaniec naszego kraju ma określoną (stosunkowo niewielką) ilość dni wolnych od pracy, które stara się odpowiednio zagospodarować, a jeśli już owe dni nadejdą, to chce je wykorzystać możliwie najlepiej.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie 7 najczęściej obieranych na cel podróży przez Polaków krajów:

Egipt

Wszystko to, co do tej pory miałeś okazję oglądać jedynie na małym ekranie masz okazję zobaczyć na własne oczy. Mowa tu rzecz jasna o monumentalnych budowlach zwanych piramidami, które każdy z nas choć raz w życiu miał okazję w bajce, filmie czy na fotografii. Podziwianie wywołujących zachwyt i podziw, podróżowanie po safari na garbach wielbłąda czy rejs po Nilu to tylko kilka atrakcji, jakie czekają na Ciebie podczas wakacji w Egipcie. Prócz tego czekają na Ciebie komfortowe hotele, w których możesz odpocząć po wyczerpującym zwiedzaniu.

Bali

W czasie podróży na wyspę czeka Cię 13 godzin w samolocie, zanim dane Ci będzie dostrzec na własne oczy jej piękno i poczuć ten wyjątkowy klimat. Bali to najbardziej znana indonezyjska wyspa, która przyciąga tysiące spragnionych egzotyki Polaków. Do głównych atrakcji na jakie można liczyć na wyspie zaliczyć trzeba przede wszystkim zwiedzanie świątyń, których jest na wyspie kilkadziesiąt tysięcy. Nie można odmówić sobie również skosztowania tamtejszej kuchni opartej głównie na owocach morza i ryżu. To właśnie kuchnia jest doskonałym uzupełnieniem wspomnień tworzonych na wyspie Bali.

Grecja

„Moje wielkie greckie wesele” - kto z nas nie oglądał tego filmu? Z całą pewnością widział go każdy, jak również każdy po jego obejrzeniu marzył o wspaniałych wczasach w Grecji. Zanim wybierzesz się na wakacje koniecznie stwórz listę miejsc wartych zobaczenia, dzięki której nie pominiesz żadnego dosyć istotnego w historii i kulturze obiektu. Na jednej z pierwszych pozycji powinny znaleźć się Mykeny, czyli prastare budowle powstałe jeszcze przed nadejściem cywilizacji helleńskiej. Nie może zabraknąć także wycieczki do Aten, gdyż stolica Grecji jest dla każdego europejczyka obowiązkowym punktem turystycznym.

Zanzibar

Chyba każdemu miejsce to kojarzy się z przyjemnym wypoczynkiem wśród przepięknych krajobrazów. Miejsce bajka, w którym każdy z nas choć raz w życiu chciałby się znaleźć. Co można robić w czasie wakacji w Zanzibarze, prócz leżenia na plaży? Przede wszystkim podziwiać. Wystarczy wsiąść na tradycyjną drewnianą żaglówkę, by móc z oddali podziwiać cudowny kolor otaczającej tanzańską wyspę wody. Równie dobrze można zanurkować i z bliska zobaczyć robiące na każdym spore wrażenie żółwie morskie czy zabawowe delfiny. Nie da się ukryć, że wycieczka na wyspę to całkiem spory wydatek, dlatego rozważając taki wypoczynek warto rozejrzeć się za ofertami Zanzibar all inclusive, dzięki którym można choć trochę zaoszczędzić.

Portugalia

Wydawać by się mogło, że pośród oferowanych przez Portugalię atrakcji znaleźć można praktycznie wszystko, jednak w rzeczywistości jest to kraj nie do końca odkryty przez turystów. Portugalia skrywa w zanadrzu jeszcze całkiem sporo niespodzianek, o czym warto przekonać się na własnej skórze. Jest to przede wszystkim miejsce magiczne, w którym przeszłość doskonale łączy się z teraźniejszością, co jest najczęściej doceniane przez turystów z Polski. Prócz tego ogromne wrażenie robi na nas liczące ponad 800 kilometrów wybrzeże Portugalii, które jest wręcz idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek.

Włochy

To taki kraj, który każdy powinien choć raz w życiu zwiedzić. I bardzo często jest on obierany na cel podróży naszych rodaków, którzy chcą na własne oczy zobaczyć Watykan, czyli miejsce gdzie przed laty władzę sprawował papież Polak – Jan Paweł II. Prócz tego warto wygospodarować dzień lub dwa na dokładne zwiedzanie Rzymu, którego historię do tej pory mieliśmy okazję poznawać jedynie z książek. Jeśli do Włoch wybierasz się z drugą połówką to rozważ także mały wypad do Wenecji lub Florencji, gdzie przy zachodzie słońca zjecie romantyczną kolację. Najkorzystniej jest wykupić ofertę Włochy all inclusive, dzięki której nie trzeba będzie martwić się o wyżywienie.

Bułgaria

Do tego kraju najczęściej wybierają się osoby, które cały rok wyczekują błogiego wypoczynku na gorącej plaży. W dodatku wakacje w Bułgarii nie są zbyt drogie, dlatego może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy. Roztaczające się niemalże wszędzie góry nadają temu miejscu charakteru, które w połączeniu z gwarantowaną pogodą czynią to miejsce wręcz idealnym na letni urlop. Po leniwym poranku na plaży, popołudnie można przeznaczyć na zwiedzanie m.in. Sozopola, czyli niewielkiego miasteczka położonego w południowej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, którego historia sięga epoki brązu.

 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Pozostałe