Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Obsługa prawna usprawni działalność twojej firmy

  • 1.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Obsługa prawna usprawni działalność twojej firmy
Współpraca z kancelarią prawną nie jest dla wielu firm jeszcze czymś oczywistym. Najchętniej korzystają z tego duże korporacje. Nie oznacza to jednak, że mniejsze firmy nie powinny tego robić.

Doradztwo nie musi być drogie

 

Duża zasługa w tym, że wiele firm nie ma swojego radcy prawnego, są stereotypy. Wielu przedsiębiorców myśli, że prawnik nie jest mu potrzebny, bo działa na zbyt wąskim obszarze, a co za tym idzie, jego relacje biznesowe opierają się przeważnie na wzajemnym zaufaniu. Problem może się jednak pojawić, gdy takie podejście nie rozwiąże konfliktu i narazi nas na nieuzasadnione straty. Duże spółki posiadają własne działy prawne, przez co dochodzenie swoich praw bez odpowiedniego wsparcia może okazać się niemożliwe. Inną powszechną opinią są wysokie koszta współpracy z kancelarią. Nie jest to jednak prawdą. Okazuje się bowiem, że kancelarie rozliczają się z przedsiębiorcami na kilka sposobów. Większe firmy wybierają miesięczne rozliczenie ryczałtowe. Mniejszym spółkom taniej będzie jednak wynegocjować stawkę godzinową lub pojedynczo wyceniać każdą usługę. Jest to ekonomiczny wybór, szczególnie gdy nie wiadomo jaki będzie zakres obowiązków i z jaką często prawnik będzie zajmował się naszą firmą.

 

Obsługa prawna uchroni cię od kłopotów

 

Współpraca z kancelarią podjęta tuż na początku naszej działalności może uchronić nas od problemów z prawem. Trudno samemu zapanować nad całą firmą. Podczas gdy ty i twoi partnerzy skupiacie się na promocji waszej działalności oraz nawiązywaniu współpracy z nowymi klientami, prawnik zadba o to, by wszystko odbywało się zgodnie z literą prawa. Pamiętajmy, że przepisy zmieniają się w dynamicznym tempie, a ich prawidłowe zinterpretowanie może być czasem bardzo trudne. Wówczas nietrudno o pomyłki, które mogą kosztować naszą firmę bardzo wiele. Obsługa prawna pozwoli nam jednak uniknąć takich sytuacji. Radca zrobi wszystko, by nasze przedsiębiorstwo funkcjonowało jak najlepiej. Zadba o poprawne treści w dokumentacji, aktualne regulaminy, czy ochronę danych osobowych. Zatrudniając prawnika jesteśmy więc w stanie ograniczyć zbędne wydatki wynikające z niewłaściwego zarządzania firmą. Co więcej, może on nam pomóc w konstruowaniu umów z kontrahentami, bądź przeanalizować kontrakt, który zamierzamy podpisać. Dzięki temu możemy uniknąć niekorzystnej współpracy lub być w pozycji uprzywilejowanej w przypadku pogorszenia się relacji z klientem. Obsługę prawną przedsiębiorstw znajdziemy niemal w każdej kancelarii. Tutaj zobaczysz, co oferują prawnicy klientom biznesowym. Na uwagę zasługuje charakter współpracy. Partnerskie podejście gwarantuje komfort i wzajemne zrozumienie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: