Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Manekiny specjalne odpowiedzią na potrzeby rynku

  • 3.08.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny specjalne odpowiedzią na potrzeby rynku
Męskie, damskie, ciążowe, bieliźniane. Obecny rynek manekinów jest tak bogaty, że żadna z gałęzi branży odzieżowej nie może czuć się pokrzywdzona.

Manekiny statyczne

 

Proste, statyczne manekiny to jedne z najstarszych i najbardziej popularnych wersji figur ludzkich. Sprawdzą się w każdej okazji, dzięki czemu chętnie wykorzystywane są przez małe sklepy z odzieżą. Ich wizerunek przez dziesięciolecia ulegał zmianom. Dawniej manekiny miały doczepiane włosy, mechaniczne oczy, czy wstawiane zęby. Niektórym modelom usuwano nawet sutki. Ich sylwetka zawsze miała oddawać ducha danego pokolenia, a co za tym idzie typ idealny budowy ciała. Odchudzano więc je, wydłużano kończyny, czy malowano im włosy. Obecnie manekiny są smukłymi, eleganckimi lalkami, na których ma być eksponowany towar. Jednym z dominujących nurtów jest seria modeli abstrakcyjnych. Wykonane są z włókna szklanego i pozbawione są rysów twarzy, włosów i mięśni. Taki zabieg ma zwrócić uwagę potencjalnego klienta na eksponowany towar. Modele dostępne są zarówno w połysku, jak i macie, w wielu wersjach kolorystycznych. Popularne są ostatnio wszelkiego rodzaje beże, a także czerń. Oczywiście nie wszystkie manekiny są abstrakcyjne. Na rynku nie brakuje wersji przejściowych, czy typowo realistycznych. Są one jednak przeznaczone do konkretnego typu odzieży. Ważne, by kupować modele w podobnej tonacji, co sprawi, że aranżacja naszego wnętrza będzie spójna.

 

Manekiny dynamiczne

 

Zupełną nowością w ostatnich latach są manekiny dynamiczne. Zastygłe w pół-pozie figury idealnie nadają się do sklepów sportowych. Decydując się na takie manekiny wprowadzisz do sklepu nutkę nowoczesności, a klienci będą mogli zobaczyć jak ubranie wygląda w określonej pozie. Na pewno pomoże to przy podjęciu decyzji o zakupie danej rzeczy. Właściciele salonów odzieżowych nie mają jednak tylko takiej możliwości wyboru. O zakupie manekina może bowiem decydować rodzaj sprzedawanej odzieży. I nie chodzi tylko o szeroko pojęte garnitury czy ubrania typu streetwear. Możemy również kupić manekiny specjalne, które oferują polskie firmy, np. ta: https://my-mannequins.pl/specjalne.6. Są one zaprojektowane w taki sposób, by jeszcze lepiej wyeksponować odzież, która przeznaczona jest dla konkretnej czasami wąskiej, grupy odbiorców. Dla przykładu, jeśli częścią naszej oferty jest odzież plus size, dlaczego by nie postawić w witrynie sklepowej manekina prezentującego tego typu ubrania? Klienci widząc taką kukłę zrozumieją, że mogą tu znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu nie tylko poprawi się postrzeganie firmy, ale również zwiększy się zainteresowaniem konkretnym rodzajem odzieży.

Grupa Tipmedia
Podziel się: