Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Jak powinna wyglądać strona internetowa hotelu?

  • 19.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak powinna wyglądać strona internetowa hotelu?
Budowa przyciągającej uwagę pod względem funkcjonalności i wyglądu strony internetowej stanowi nie lada wyzwanie. To rzecz istotna dla każdego dewelopera, mająca przyciągać jak największą uwagę klientów i – co najważniejsze – sprawiać, że Ci zostaną na stronie na dłużej.

Tym mniej powinna dziwić nas szczególna waga, jaką design stanowi dla branży hotelarskiej. Możliwie jak największa funkcjonalność, proste i intuicyjne menu, możliwość szybkiego zarezerwowania pokoju – przy braku odpowiedniej wiedzy trudno o spełnienie wszystkich wspomnianych warunków. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszym artykułem, punktującym absolutne podstawy tworzenia stron internetowych dla hoteli.

media click – strona internetowa dla hotelu

Po pierwsze – czytelność i estetyka

Przy projektowaniu warstwy wizualnej na stronę internetową dla hotelu warto kierować się podstawową wręcz zasadą, stosowaną przez wszystkich doświadczonych developerów – ,,mniej znaczy więcej". Postawienie na graficzny minimalizm odbija się pozytywnie na czytelności, nie ujmując całości elegancji. 

Odpowiednie wpasowanie w całość minimalistycznego designu zdjęć o wysokiej rozdzielczości, przedstawiających oferowane pokoje oraz usługi to niezbędny klucz do tego, by przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta.

Płynność działania = brak nerwów 

Trudno o rzecz bardziej drażniącą nasze nerwy podczas przeglądania strony internetowej niż powolne działanie, przeplatane często wręcz zacinaniem się całości. Przyozdabianie strony długo ładującymi się treściami zdecydowanie nie poprawia jej prezencji. Odpowiednia optymalizacja treści, obrazów i animacji jest niezbędna – zwłaszcza dla klientów, którzy znajdują się w trasie, nie mając często dostępu do szybkiego połączenia internetowego. 

Widoczny spis oferowanych pakietów i atrakcji

Potencjalny klient, zapoznając się z ofertą hotelu na portalu internetowym, z pewnością nie ma ochoty na dogłębne sprawdzanie wszystkich zakładek. Przy projektowaniu strony www dla hotelu należy więc sprawić, by oferowane przez nas pakiety, atrakcje oraz usługi były odpowiednio widoczne. Wszystkie zalety prowadzonego hotelu muszą być odpowiednio wyeksponowane, z miejsca rzucając się w oczy potencjalnemu klientowi. Klientowi, który szybko postawi przed sobą pytanie – co wyróżnia ten szczególny hotel na tle innych? Skoro zależy nam na przyciągnięciu jego uwagi w stronę naszej oferty, powinniśmy mu to ułatwić tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Sprawny system rezerwacji online

Dziś hotele, które nie oferują funkcji wcześniejszego zabukowania pokoju za pośrednictwem internetu, zdają się wręcz nie istnieć. Brak tzw. direct bookingu na stronie internetowej hotelu to rażący wręcz brak odpowiedzi na potrzeby klientów.

Projektując stronę internetową dla hotelu, powinniśmy jak najbardziej dopieścić proces rezerwacji. Cała nasza oferta oraz wszystkie dotyczące jej regulaminy oraz cenniki muszą być dobrze widoczne i skonstruowane w sposób pozwalający na szybkie podjęcie decyzji. Proces internetowej rezerwacji powinien być możliwie jak najkrótszy, zoptymalizowany pod względem jego przebiegu oraz treści. Nie zapomnijmy też o dobrze uwidocznionym adresie mailowym i numerze telefonu, niezbędnych w celu rozwiania potencjalnych wątpliwości klienta.

Skuteczne pozycjonowanie SEO

 Wszelkiego rodzaju działania SEO – czyli dostosowywanie witryn pod kątem widoczności w wyszukiwarkach internetowych, to dziś najważniejsza gałąź marketingu online, pozwalającego zyskać rzesze klientów. Odpowiednie nasycenie portalu słowami kluczowymi, charakterystycznymi dla branży hotelarskiej, z pewnością wpłynie pozytywnie na jej pozycję.

Używanie zwrotów, które najczęściej wpisują w okno wyszukiwarki klienci, pokroju ,,hotel Kraków", ,,tanie hotele Warszawa" czy ,,luksusowe pokoje Wrocław" spowoduje, że nasz portal znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania. Należy jednak pamiętać o tym, by dobrze wpasować je w całość tekstu, nie psując treści pod względem językowym. 

Strona przyjazna urządzeniom mobilnym

Grzech już coraz rzadziej popełniany przez developerów, jednak warto zwrócić na niego uwagę. Pamiętajmy o tym, że potencjalny klient, znajdujący się poza miejscem swojego zamieszkania, z dużym prawdopodobieństwem będzie korzystał z ekranu smartfona bądź tabletu, bez dostępu do komputera stacjonarnego. Strona internetowa hotelu musi być więc zaprojektowana w taki sposób, by zapewniać komfort użytkowania na wszystkich popularnych dziś urządzeniach mobilnych. 

Słowem podsumowania

Przy projektowaniu stron internetowych dla hoteli, powinniśmy stawiać przede wszystkim na wysoki stopień funkcjonalności. Funkcjonalności, która powinna objawiać się w prostym, choć podkreślającym ofertę hotelu designie, dostosowanym do urządzeń mobilnych, prostym procesie rezerwacji pokojów, dobrze uwidocznionym pakiecie ofert oraz szybkości działania. Nie bez znaczenia pozostanie też zgodność strony ze standardami SEO, która pod względem pozyskiwania nowych klientów potrafi zdziałać cuda. Pamiętajmy o prostej dewizie, która doskonale podsumowuje cały proces tworzenia hotelarskiej witryny – wartość strony internetowej dla hotelu określa jej wartość użytkowa

Marian Zieliński – www.mediaclick.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: