Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Akcesoria kuchenne sklep internetowy – co przyda nam się w kuchni

  • 2.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Akcesoria kuchenne sklep internetowy – co przyda nam się w kuchni
Kuchnia bez odpowiednich narzędzi do codziennych czynności nie będzie funkcjonalna. Dlatego warto zadbać o konkretne akcesoria, bez których przyrządzenie posiłku nie będzie przyjemnością.

Akcesoria do wszystkiego

 

Współczesny rynek jest przepełniony przeróżnymi narzędziami ułatwiającymi pracę w kuchni. Producenci starają się odpowiadać na potrzeby klientów i poszukują coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Każdy z nas posiada w kuchni akcesoria różnego typu, wykonane z różnych materiałów. Część z nich jest sprawdzona od lat, inne pojawiły się w naszym domu dopiero od jakiegoś czasu. Jaki sprzęt przyda nam się w każdej kuchni?

 

Drewno materiałem uniwersalnym

 

Akcesoria drewniane goszczą w domach Polaków od stuleci. Są bardzo praktyczne i mogą być stosowane praktycznie na każdej powierzchni. Poza tym są bardzo trwałe, dzięki czemu możemy ich używać bardzo długo. Należy tylko pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Drewniane łyżki nie powinny zbyt długo być namoczone i po każdym użyciu należy je dobrze wytrzeć. W przeciwnym razem mogą na ich powierzchni rozwinąć się bakterie, dla których wilgotne środowisko jest idealne. Jeśli kupimy nową drewnianą łyżkę, czy tłuczek, warto przed pierwszym użyciem nasmarować ją olejem, a później wetrzeć sok z cytryny lub ocet jabłkowy. Taka impregnacja sprawi, że sprzęt nie będzie pochłaniał zapachu, a także nie nasiąknie tłuszczem.

 

Stal i plastik także obecne

 

Akcesoria ze stali nierdzewnej to także swego rodzaju „must have” w każdej kuchni. Garnki czy sztućce wykonane z tego materiału nie tylko łatwo utrzymać w czystości. Są także odporne na wszelkiego rodzaju odgniecenia i nie pochłaniają zapachów z potraw. Plastiki także są popularne w kuchni, jednak należy uważać na ich pochodzenie. Akcesoria tego typu są dostępne w różnych kształtach i kolorach, co sprawia, że mogą też pełnić funkcję estetyczną. Niestety, mają one zdolność do wydzielania szkodliwych substancji podczas ogrzewania ich w trakcie smażenia czy gotowania. Wchłanianie takich substancji może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, np. otyłości, czy zaburzeń hormonalnych.

 

Akcesoria kuchenne sklep internetowy – silikon alternatywą

 

Oprócz wspomnianych już materiałów w kuchni coraz odważniej pojawia się jeszcze jeden, mianowicie silikon. To rozwiązanie stosunkowo młode, które sprawia, że akcesoria kuchenne sklep internetowy nabrały nowego znaczenia. Tutaj możesz zobaczyć ciekawe akcesoria silikonowe. Ich główną zaletą jest elastyczność, łatwość w utrzymaniu czystości, a także odporność na wysokie oraz niskie temperatury. Narzędzia te są więc bardzo trwałe i z czasem pewnie zastąpią tradycyjne sprzęty.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: