Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Co oferuje współczesna medycyna estetyczna?

  • 24.10.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Co oferuje współczesna medycyna estetyczna?
Nauka i technologie wciąż rozwijają się, co przekłada się także na funkcjonowanie gabinetów kosmetycznych. Liczba zabiegów wzrosła, poprawiła się też ich skuteczność. Z jakich usług możemy więc obecnie skorzystać?

Osocze bogatopłytkowe

Bardzo interesującym zabiegiem jest regeneracja skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego, które wyodrębniane jest z krwi pacjenta. Następnie na skórze wykonywana jest seria nakłuć różnej głębokości. Przez te właśnie kanaliki osocze wraca do organizmu i pobudza tkanki do regeneracji. Dzięki temu rośnie produkcja kolagenu, a naczynia krwionośne rozwijają się. Skóra po takim zabiegu staje się bardziej elastyczna, wypoczęta i pełna blasku.

Botoks

To prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych substancji. Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe, które prowadzą do skurczów mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Botoks wstrzykuje się w określone miejsce bez znieczulania. Zabieg nie przeszkadza w żaden sposób w normalnym funkcjonowaniu, a jego efekt utrzymuje się nawet cztery miesiące.

Nici liftingujące

Ta metoda jest zdecydowanie tańsza od tradycyjnego liftingu, ale jest również mniej inwazyjna. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę, za pomocą dwukierunkowych igieł, nici. Ich obecność sprawia, że organizm zaczyna ponownie produkować większe ilości kolagenu. Dzięki temu widoczna jest poprawa owalu twarzy, czy wygładzenie skóry szyi.

Mezoterapia

Mezoterapia to jeden z najdłużej wykonywanych zabiegów estetycznych. Dostępny jest on w kilku formach. Można wykonać go zarówno na skórze twarzy, szyi, dekolcie, czy głowy. Polega ona na wykonaniu za pomocą specjalnej głowicy mikronakłuć. Powstałymi w ten sposób kanalikami przenikają do skóry substancje odżywcze podawane w specjalnych ampułkach. Taka forma podania preparatu sprawia, że przedostaje się on bezpośrednio do skóry właściwej. Dzięki temu skóra jest pobudzona do regeneracji i zaopatrzona w niezbędne substancje. Mezoterapię można także wykonać za pomocą dermorollera lub metodą laserową. Ta ostatnia opcja jest szczególnie dedykowana tym osobom, które panicznie boją się igieł.

Karboksyterapia

Zabieg z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla jest uniwersalny i można go stosować praktycznie na całym ciele. Karboksyterapia to doskonały sposób na rozwiązanie problemu worków pod oczami. Oferuje go wiele gabinetów kosmetycznych. Polega on na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który poszerza naczynia krwionośne, polepszając jednocześnie krążenie. Organizm zaczyna także produkować więcej kolagenu i elastyny. Karboksyterapia może także pomóc w rozpadzie tłuszczu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: