Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Co oferuje pogotowie zamkowe?

  • 27.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Co oferuje pogotowie zamkowe?
Awarie przydarzają nam się zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Co wówczas zrobić? Najlepiej zadzwonić po pogotowie zamkowe.

Jakie zamki do drzwi wyróżniamy?

Problemy zamkowe najczęściej dotyczą drzwi wejściowych czy samochodu. To zazwyczaj w tych miejscach najczęściej dochodzi do awarii. Dlatego warto wiedzieć, jaki typ zamku mamy zamontowany. Najprostszy podział dzieli je na zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze z nich to tzw. zasuwy, które montuje się na skrzydle drzwi. Są one także dobrze widoczne. Zamki wewnętrzne natomiast wpuszcza się w skrzydło drzwi. Największą popularnością cieszą się te z wymienną wkładką. Dzięki temu w przypadku awarii możemy wymienić sam cylinder bez konieczności demontażu zamka. Warto także zwrócić uwagę na poziom trudności zabezpieczeń. Nadawane one są przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Najtrudniejsze do złamania otrzymują literę C, najłatwiejsze zaś – A. Informacja ta może być dla nas niezwykle przydatna.

Kiedy dzwonić po pogotowie zamkowe?

Awaria zamka to nic przyjemnego. Dla zwykłego człowieka jego naprawa lub próba otwarcia drzwi bez uszkodzeń jest trudnym i często nieosiągalnym rozwiązaniem. Jeśli spotka nas to w ciągu dnia to możemy spróbować rozwiązać problem na własną rękę. Gorzej, jeśli wszystko rozgrywa się pod osłoną nocy. Zarówno otwarcie drzwi wejściowych, jak i samochodowych jest bardzo utrudnione. W przypadku aut nie pomaga także bogata elektronika, która ogranicza możliwości amatorskiego otwarcia zamka. W takich sytuacjach najlepiej zadzwonić po pogotowie zamkowe. Namiary do serwisu obsługującego rejon, w którym się znajdujemy, bez problemu odnajdziemy w internecie. Pogotowie zamkowe często oferuje pomoc przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu uzyskamy pomoc fachowców o każdej porze dnia i nocy. Co sprawia, że ślusarze bez problemu poradzą sobie z naszą awarią? Przede wszystkim wiedza i doświadczenie pomoże im dobrać odpowiednią metodę. Niezbędne okażą się także specjalistyczne narzędzia. W tym miejscu dowiesz się więcej na temat pracy pogotowia zamkowego. Wymiana zamka nie zajmie profesjonalnemu ślusarzowi wiele czasu. W dodatku zrobi to bez wyrządzania większej szkody naszym drzwiom. Pracownicy pogotowia zamkowego są mobilni, dzięki czemu mogą przyjechać o każdej porze i mieć przy sobie niezbędne narzędzia oraz zapasowe zamki. Dzięki temu cały proces naprawy zostaje skrócony do minimum. W ten sposób dostaniemy się do domu czy samochodu o wiele szybciej, niż gdybyśmy próbowali to zrobić na własną rękę.

Grupa Tipmedia
Podziel się: