Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Klawiatura do komputera - bezprzewodowa czy na kablu

  • 30.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Klawiatura do komputera - bezprzewodowa czy na kablu
Komputery stacjonarne nie mogą działać bez klawiatury i myszy. Kiedy klawisze i myszy pojawiły się po raz pierwszy, były podłączone do jednostko za pomocą kabla, ale wraz z rozwojem technologii pojawiło się coraz więcej urządzeń bezprzewodowych. Poniżej znajdziesz więcej przydatnych informacji, które pomogą Ci wybrać czy zdecydować się na przewodowe lub bezprzewodowe klawiatury do komputerów!

Przewodowe vs bezprzewodowe klawiatury – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Poważną wadą przewodowych klawiatur są... kable! Podczas konfigurowania biurka jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić, jest znalezienie miejsca dla samego komputera. Dzięki przewodowym akcesoriom masz do dyspozycji ograniczoną ilość kabla, a jeśli nie jest wystarczająco długi, musisz po prostu zmienić układ i niekoniecznie będzie to zgodne z Twoimi planami. Kable mogą również powodować bałagan, ponieważ zwykle są splątane:

  • ze sobą

  • z kablami innych urządzeń, takich jak głośniki.

Ale spokojnie, jeśli jednak wolisz postawić na przewodowe klawiatury do komputerów warto wiedzieć, iż w sklepach takich jak https://www.agdmaster.com/ jest dostępnych jest urządzeń do zarządzania przewodami, pomagających w oswajaniu kłopotliwych kabli. Oczywiście, po podłączeniu klawiatury i myszy do komputera, będziesz musiał użyć jednego portu dla każdego urządzenia.

Czy zatem bezprzewodowa klawiatura to lepsza opcja?


Bezprzewodowe klawiatury stają się coraz bardziej powszechne. Tutaj nie ma żadnych przewodów, z którymi trzeba się męczyć - bo urządzenia te łączą się z komputerami za pomocą odbiornika. Większość nowszych bezprzewodowych klawiatur używa USB, ale są też takie, które używają portu PS / 2.

Czasami bezprzewodowa klawiatura i mysz znajdują się w jednym pakiecie i używają tego samego klucza do obu urządzeń. Można je również kupić osobno, co oznacza, że ​​zajmą dwa porty USB zamiast jednego. Na pewno warto zauważyć, że te bezprzewodowe akcesoria pozwalają na swobodę ruchów - nie jesteś ograniczony przez to, gdzie mogą dotrzeć kable. Będziesz mógł usiąść w dalszej odległości od komputera za pomocą bezprzewodowej klawiatury i myszy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: