Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Dlaczego warto kupić lustro na wymiar?

  • 10.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto kupić lustro na wymiar?
Lustro pomaga nam w codziennym życiu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często z niego korzystamy. Dlatego też jego zakup powinien być dobrze przemyślany.

Lustro stare jak świat

Historia tego przedmiotu sięga paleolitu. Archeolodzy znaleźli szlifowane kamienie z tej epoki, które badacze uznają za pierwsze zwierciadła. W starożytnym Rzymie natomiast polerowano metale, takie jak brąz, ołów, czy srebro, które można było spotkać w domach zamożnych Rzymian. Na początku nowej ery po raz pierwszy wytworzono także lustro szklane. Jednak na jego przyjęcie się wśród społeczeństwa trzeba było czekać do średniowiecza. Upowszechnienie tego wynalazku nastąpiło w XIV wieku. Przez wiele lat lustra wykonywano z domieszką rtęci i ołowiu. Dopiero w XIX wieku rtęć zastąpiło srebro. Z ołowiu natomiast zrezygnowano w momencie zaostrzenia przepisów o ochronie środowiska.

Lustro – niezbędny gadżet

Współcześnie trudno nam wyobrazić sobie życie bez lustra. Zwierciadło pomaga nam w wielu sytuacjach. Spróbujmy chociażby zwizualizować sobie, jak wyglądałaby poranna i wieczorna toaleta. Trudne, prawda? Golenie się czy robienie makijażu wymaga obecności tego przedmiotu w naszym domu. Im lustro większe, tym lepiej. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie, które pozwoli nam wykonywać tego typu czynności z większą dokładnością. Dlatego też zakup zwierciadła powinien być dobrze przemyślany. Najlepiej zacznijmy od wyboru miejsca, w którym będziemy chcieli je powiesić. Może to być łazienka, ale równie dobrze sprawdzi się ono w sypialni, przedpokoju, czy salonie.

Lustro na wymiar pozwoli wykorzystać przestrzeń

Kiedy już określimy miejsce, możemy przystąpić do poszukiwań naszego zwierciadła. W tym celu możemy udać się do sklepów stacjonarnych, czy marketów specjalizujących się w wykończeniu wnętrz. W takich miejscach znajdziemy jednak zwierciadła w standardowych wymiarach, takich jak chociażby 50x70, czy 90x70. Jeśli żadne z proponowanych przez sklepy wymiarów nie odpowiadają twoim oczekiwaniom, to jeszcze nic straconego. Lustro na wymiar będzie doskonałym wyjściem z tej sytuacji. Tego typu egzemplarz możesz zamówić bez wychodzenia z domu. W internecie nie brakuje firm oferujących tego typu usługi. Jedną z nich jest oprawiamy.pl. Producenci udostępniają na swoich stronach specjalny konfigurator, za pomocą którego możemy ustalić dokładne wymiary lustra, kolor jego tafli, czy rodzaj ramy, w jaką zostanie wstawione. Dzięki temu kupimy dokładnie taki produkt, jaki potrzebujemy. Lustro to będzie także odznaczało się wysokimi walorami dekoracyjnymi.

Grupa Tipmedia
Podziel się: