Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Torba męska ze skóry naturalnej - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

  • 15.05.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Torba męska ze skóry naturalnej - na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Jest wiele rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę szukając torby skórzanej. Bo to, że torba ze skóry naturalnej jest lepsza od jakiejkolwiek innej już nie trzeba nikomu wyjaśniać. W większości poradników można poczytać na temat ceny, ogólnych wytycznych względem jakości czy samego projektu. W tym tekście skupimy się na nieco bardziej niszowych kwestiach, jakimi są rodzaj używanej skóry oraz proces garbowania – bowiem obie te kwestie mają naprawdę niebagatelny wpływ na efekt końcowy: to jaką torbę męską można dostać po uiszczeniu stosownej ceny.

Rodzaj używanej skóry

Podobnie jak obuwie i skórzane kurtki, i tutaj musisz wybrać torbę wykonaną ze skóry licowej. Dlaczego taka torba męska? Jest to skóra najwyższej jakości, która wygląda jeszcze bardziej fantastycznie po wielu latach użytkowania.

Najlepsze skóry rozwijają atrakcyjną patynę - wyblakły, prześwitujący wygląd, który zyskuje materiał skórzany przechodząc przez starzenie. Zasada jest prosta - im wyższa jakość, tym lepsza patyna. To nie jest coś, co uzyskasz z mocno obrabianej skóry czy innych niższych gatunków.

Unikaj natomiast toreb wykonanych ze sklejonej skóry. Takie torby są w rzeczywistości tworzone ze skrawków, które zostały przerobione za pomocą chemikaliów i tworzyw sztucznych na drugą wersję skóry. To ani, się nie starzeje zbyt ładnie ani nie ma tego wyraźnego, przyjemnego skórzanego zapachu. To rozwiązanie dość powszechnie spotykane w dzisiejszych czasach, bowiem nieuczciwi sprzedawcy próbują promować takie torby męskie skórzane jako autentyczne wyroby ze skóry. Uwaga - są dostępne po niskich cenach, ale nie są warte swojej ceny (!).

Proces garbowania

Skóry używane do toreb męskich nie są przygotowane w ten sam sposób, co do innych wyrobów. Ponieważ w przypadku toreb cały proces jest dłuższy, większość garbowanych skór jest grubsza i sztywniejsza niż skóry garbowane np. na odzież. Zapytaj o proces garbowania, a rozpoznasz producenta toreb z wyższej półki.

Skóra jest lepsza niż w odpowiednikach w krótszym garbowaniu i bardziej godna uwagi pod względem:

  • charakteru,
  • wytrzymałości,
  • jakości.

Torby wykonane z tak wysokiej jakości skóry są znane ze swojego klasycznego zapachu skóry oraz doskonałej patyny.

Jeśli szukasz takich toreb – zajrzyj na skorzany.com. Ich torby są powiewem świeżego powietrza. Skórzane torby męskie które znajdziesz na tej stronie i w tej ofercie zostały zaprojektowane z najwyższej jakości materiału, z uwzględnieniem ponadczasowego stylu i maksymalnej funkcjonalności. Są również jak na taką jakość niedrogie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: