Poniedziałek, 21.01.2019, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Mezoterapia mikroigłowa a ampułki do dermorollerów

  • 12.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Mezoterapia mikroigłowa a ampułki do dermorollerów
Mezoterapia mikroigłowa jest jedną z bardziej nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Na rynku istnieje wiele produktów do tej terapii, ale jak wybrać odpowiednie ampułki do naszej skóry?

Zacznij od dermorollera

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry za pomocą wielokrotnego nakłuwania. Do tego zabiegu potrzebne są dermorollery. Jest to urządzenie w formie obrotowego wałka pokrytego maleńkimi igłami, które najczęściej są wykonane ze stali chirurgicznej. Dermoroller uszkadza wierzchnią warstwę naskórka, tworząc kanaliki, którymi do wnętrza skóry dostaną się substancje wprowadzane za pomocą ampułek czy koktajli kosmetycznych. Mikrourazy wywołane przez te urządzenie zmuszają organizm do produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób dochodzi do odmłodzenia skóry. W czasie zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy mikronakłuć. Dermorollery można stosować też na innych obszarach ciała jak szyja, dekolt, czy uda. Mezoterapia jest bezpieczna dla pacjenta  i nie wymaga od niego specjalnych przygotowań.  Efekty kuracji widać po około czterech tygodniach. W tym czasie powinno się przejść od czterech do sześciu zabiegów. Kuracja nie tylko redukuje zmarszczki, ale również wygładza blizny i likwiduje przebarwienia. Mogą z niej skorzystać więc zarówno osoby, których skóra wymaga regeneracji, a także ci, którzy chcą ją odpowiednio nawilżyć.

Wybierz ampułki do dermorollerów

Przed przystąpieniem do zabiegu musimy dobrać odpowiednią długość igieł oraz substancje, które będziemy stosować na skórę. Wybierając długość igieł powinniśmy wziąć pod uwagę cel który chcemy osiągnąć oraz miejsce, które będziemy poddawać kuracji. W warunkach domowych najlepiej korzystać z igieł o długości 0,25 mm lub 0,5 mm. Ból towarzyszący zabiegowi jest wówczas niewielki i znieczulenie nie jest wówczas wymagane. Stosowanie igieł dłuższych niż 1 mm jest zalecane przy skórach wymagających intensywnej regeneracji oraz w przypadku głębokich blizn. Jeśli zdecydujemy się na igły o długości 1,5 mm oraz 2, powinniśmy przed zabiegiem dokonać znieczulenia, gdyż ryzyko krwawienia jest bardzo duże. Kolejną kwestią są ampułki do dermorollerów. Na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę substancji, które mają pomóc nam odnieść zamierzony efekt. Znajdziemy więc ampułki do cery wrażliwej, które likwidują zaczerwienienia i opuchliznę powstałą w wyniku zabiegu mezoterapii. Są też preparaty z witaminą C, które wzmagają produkcję kolagenu. Producenci oferują także ampułki przeznaczone do konkretnej części ciała, np. oczu i ust. Stosowanie tych preparatów jest bardzo proste. Możemy wmasować je w określone miejsce twarzy, bądź za pomocą rollera albo ultradźwięków.

Grupa Tipmedia
Podziel się: